10/Jun/2018 - WDSF OPEN JUN.II Standard "C" | ≡ |
Final result
Final | |||
Rank | No. | Couple | Country |
1. | 114 | David Jenner / Elisabeth Tuigunov | Die Residenz Münster |
2. | 132 | Nikolai Sent / Angelina Bar | TD Tanzsportclub Düsseldorf Rot-Weiß |
3. | 126 | Alessandro Novikau / Anastasija Dittmar | TSC Aurora Dortmund |
4. | 105 | Ernests Aksels Dimants / Marija Pascenko | Latvia |
5. | 139 | Marco Ziga / Melody Badt | Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach |
6. | 138 | Philipp Vovk / Angelina Gensrich | Grün-Gold-Club Bremen |
3rd round | |||
7.- 8. | 124 | Markus Mütt / Kathrin Klass | Grün-Gold-Casino Wuppertal |
7.- 8. | 133 | Martin Slavoev / Fabien Lax | Tanzsportzentrum Dresden |
9. | 102 | Gustavs Bergmanis / Helma Viksna | Latvia |
10.- 11. | 103 | Dawid Norbert Brzezinski / Maja Alicja Wos | Poland |
10.- 11. | 118 | Savely Kiselevsky / Victoria Usok | Russian Federation |
12. | 101 | Kai-Leo Axt / Madlen Gossen | Bielefelder TC Metropol |
13. | 107 | Enrico Fischer / Sofiya Shpak | btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848 |
2nd round | |||
14. | 110 | Ondrej Gajdos / Zuzana Ruzickova | Czech Republic |
15. | 109 | Philip Foslund / Anna Krogsboell Buus | Denmark |
16. | 127 | Leon Pavlov / Maria Heckel | btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848 |
17. | 134 | Kajetan Tygielski / Victoria Zielonka | Poland |
18.- 19. | 117 | Jedrzej Kasprzak / Wiktoria Pastwa | Poland |
18.- 19. | 130 | Wladislaw Riedinger / Josephine Chukwudelunzu | Grün-Gold-Club Bremen |
20. | 122 | Joshua Luptowitsch / Elina Enes | Bielefelder TC Metropol |
21. | 115 | Benjamin Jonsson / Amalie Hindsgaul | Denmark |
22.- 23. | 112 | David Goldort / Maria Zosimidou | Art of Dance, Köln |
22.- 23. | 119 | Leon Konwiser / Amelia Andruson | Israel |
24. | 136 | Yevgen Uzdemirov / Isabel Preis | Tanzsportclub Rhythmus, Bamberg |
25.- 26. | 108 | Jason Fischer / Anastasia Dmitrienko | Tanzsportclub Phoenix Hannover |
25.- 26. | 120 | Maxim Kutscher / Melissa Kroll | btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848 |
Redance | |||
27. | 116 | Nadav Kabelski / Angelika Frankel | Israel |
28. | 128 | Mikhail Pikulin / April Danija Hoffmeister | Dance Unlimited Zürich |
29. | 137 | Dennis Varkentin / Annika-Emelie Hirschmann | TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg |
30. | 104 | Erik Dabergott / Lara Schwuchow | TSA d. TTC Allround Rostock |
31.- 33. | 123 | Lucas Mahnke / Larissa Wilcke | Askania - TSC Berlin |
31.- 33. | 129 | Malte Reinstein / Galina Menzel | Tanzkreis Schwarz-Gold Altenburg |
31.- 33. | 135 | Anri Urban / Anriette Urban | TSG Marburg |