17/Jun/2017 - WDSF OPEN YOUTH Standard | ≡ |
Final result
Final | |||
Rank | No. | Couple | Country |
1. | 14 | Luciano Donato / Adele Diodati | Italy |
2. | 70 | Ricards Steinfelds / Atile Zukaite | Latvia |
3. | 48 | Gedvinas Meskauskas / Ugne Bliujute | Lithuania |
4. | 34 | Michal Kieszek / Julia Stefanska | Poland |
5. | 4 | Tudor Gabriel Andrei / Nikita Loew Kristensen | Denmark |
6. | 5 | Kamil Bochenek / Margarita Datciuk | Poland |
4th round | |||
7. | 10 | Jakub Bruck / Anna Riebauerova | Czech Republic |
8. | 77 | Vladislav Untu / Polina Baryshnikova | Moldova |
9. | 41 | Dima Kusnir / Valeria Gumeniuc | Moldova |
10.- 11. | 3 | Roberts Andersons / Jekaterina Rasimjonoka | Latvia |
10.- 11. | 23 | Kacper Greczynski / Natalia Dabrowska | Poland |
12.- 13. | 29 | Egor Ionel / Rita Schumichin | Art of Dance, Köln |
12.- 13. | 54 | Mathias Nyborg / Karoline Jenny Amby | Denmark |
14.- 15. | 13 | Kacper Czajka / Gabriela Werblinska | Poland |
14.- 15. | 44 | Daniel Lepski / Juliane Aschenbrenner | ATC Blau-Gold in der TSG 1845 Heilbronn |
3rd round | |||
16.- 17. | 50 | Daniel Müller / Anna Gommer | Bielefelder TC Metropol |
16.- 17. | 67 | Aliaksandr Shvaibovich / Palina Tsikhamirava | Belarus |
18. | 36 | Ivan Korobeyshchikov / Maria Borisova | Russian Federation |
19. | 60 | Wojciech Rokita / Natalia Szczypka | Poland |
20. | 39 | Yuval Koushnir / Yulia Sitnik | Israel |
21.- 23. | 6 | Simon Bomskov / Johanne Reinert Mortensen | Denmark |
21.- 23. | 24 | Kevin Hegaard / Filippa Haslund Bisgaard | Denmark |
21.- 23. | 69 | Konrad Smolinski / Natalia Kapusta | Poland |
24. | 55 | Tomas Paulius / Paulina Gercaite | Lithuania |
2nd round | |||
25. | 72 | Jakob Stenbaek / Malou Dyrekaer Matthiesen | Denmark |
26.- 27. | 47 | Laurynas Makarovas / Emilija Chepauskaite | Lithuania |
26.- 27. | 79 | Kirill Vovk / Andrea Sviridova | Grün-Gold-Club Bremen |
28.- 29. | 31 | David Jodl / Klara Faltusova | Czech Republic |
28.- 29. | 63 | Jürgen Schaz / Natalia Mariankowska | btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848 |
30.- 31. | 2 | Alari Ameljushenko / Sandra Kallas | Estonia |
30.- 31. | 35 | Yaniv Kormilitsyn / Noa Novak | Israel |
32.- 33. | 46 | Domas Liudavicius / Vestina Prochorskyte | Lithuania |
32.- 33. | 73 | Karolis Stramkauskas / Emilija Bileviciute | Lithuania |
34.- 35. | 1 | Thomas Altergot / Lilli Baryshnik | ATC Blau-Gold in der TSG 1845 Heilbronn |
34.- 35. | 68 | Marcus Skifter / Christine Dyck Brammer | Denmark |
36.- 37. | 17 | Tim Fleischer / Cynthia Gardellini | TC Rot-Weiß Leipzig |
36.- 37. | 78 | Oskars Vainovskis / Karina Annette Mazjane | Latvia |
38. | 58 | Maurice Rahaus / Evelyn Schulz | Schwarz-Rot-Club Wetzlar |
39. | 19 | Tim Gering / Alexandra Yena | TC Blau-Orange Wiesbaden |
40. | 20 | Dmitrij Golub / Michele Mühlig | Grün-Gold-Casino Wuppertal |
41. | 7 | Emanuel Brajinovic / Viktoria Kiselev | 1. TC Ludwigsburg |
42.- 44. | 52 | Sebastian Munch Mariegaard / Sille Tonnesen | Denmark |
42.- 44. | 59 | Philipp Rhein / Alessa Ritter | TSV Schwarz-Gelb Wittenberg 1957 |
42.- 44. | 62 | Sergej Sajzew / Diana Sajzew | TSG Marburg |
45.- 49. | 21 | Tim Grabenwöger / Natalie Cremar | TSK Modena Wien |
45.- 49. | 28 | Philipp Hofstetter / Anastassia Issaev | Switzerland |
45.- 49. | 49 | Rene Morczinek / Irina Pecheritsa | TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg |
45.- 49. | 51 | Felix Müller / Olivia Müller | Tanzsportclub Casino Dresden |
45.- 49. | 61 | Christian Rummer / Konstanze Freitag | TC Rot-Weiß Leipzig |
Redance | |||
50. | 9 | Jan Brozovsky / Eliska Stehnova | Czech Republic |
51. | 38 | Jens Kothe / Tabea Klemm | Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach |
52. | 16 | Marvin Fischer / Daphne Fischer | TSC Rot-Weiß Böblingen |
53. | 43 | Jonas Lawitzke / Joelina Radisch | TSV 09 Greifswald |
54. | 65 | Jan-Valentin Schneider / Viktoria Lippelt | btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848 |
55.- 57. | 8 | Emil Brink / Freja Celina Ploug | Denmark |
55.- 57. | 57 | Yevgeniy Polskiy / Maren-Michelle Kalte | TC Der Frankfurter Kreis |
55.- 57. | 71 | Jan Georg Stelzig / Berenike Reech | TC Rot-Weiß Leipzig |
58. | 42 | Justin Lauer / Alisia Trunov | TSC Saltatio Neustadt im TV 1860 Mußbach |
59.- 61. | 11 | Patrik Cernohorsky / Nela Pomahacova | Czech Republic |
59.- 61. | 45 | Timofey Litke / Alexandra Litke | TSC Aurora Dortmund |
59.- 61. | 66 | Marcel Schumann / Anja Schumann | TSC Nordlicht Rostock |
62.- 63. | 33 | Joaqin Khadjeh-Nouri / Delia Frese | Tanzsportclub Astoria Norderstedt |
62.- 63. | 80 | Kim Joel Wolf / Lisa Bobrowski | TSV Blau-Gelb Schwerin |
64. | 18 | Martin Fried / Johana Vanacova | Czech Republic |
65. | 22 | Kilian Grapentin / Sarah Boernchen | Tanzclub Bernau |
66.- 67. | 15 | Marcus Elkjaer Jensen / Patricia Dahl Engelund Kristensen | Denmark |
66.- 67. | 81 | Michael Ziga / Victoria Sauerwald | Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach |