Jun II B Std WDSF Open - DTV-RL
On 12.06.2016 in Berlin.Jun.II B Standard
Officials | |
Master of Ceremony: | Dr. Sven Tschirley - Rot-Gold Berlin |
Chairperson: | Manfred Ganster - TG Grün-Gold Saarbrücken |
Scrutineer(s): |
Adjudicators | |
BA: BB: BC: BD: BE: BG: BH: |
Irina Asriyan - Russian Federation Miroslav Balun - Slovakia Stefano Fanasca - Italy Erik Hento - Finland Ron Hoorn - Netherlands Cecilia Lazar - Sweden Peter Mangelsdorff - Germany |
Competition Listing | |||
Place | No. | Couple | Country |
1. | 148 | Kamil Bochenek / Ilona Sak | Poland |
2. | 140 | Danila Sitovs / Skaiste Svajone Jazilionyte | Lithuania |
3. | 142 | Vladislav Zhigarev / Diana Epeykina | Russian Federation |
4. | 131 | Aliaksandr Shvaibovich / Palina Tsikhamirava | Belarus |
5. | 146 | Sevastjans Sergejevs / Everita Klavina | Latvia |
6. | 115 | Gustav Imanuel Skovbon / Amalie Aune | Denmark |
7. | 150 | Daniel Müller / Anna Gommer | Bielefelder TC Metropol |
8.-9. | 114 | Jürgen Schaz / Natalia Mariankowska | btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848 |
8.-9. | 137 | Nikita Kontsevich / Ekaterina Panchenko | Russian Federation |
10.-11. | 123 | Sven Rosanski / Anastasia Konor | Askania - TSC Berlin |
10.-11. | 132 | Efrem Kuzmichenko / Samira Hafez | btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848 |
12. | 130 | Michal Kummer / Petra Rehakova | Czech Republic |
13. | 113 | Domas Liudavicius / Vestina Prochorskyte | Lithuania |
14.-15. | 107 | Christian Holweg / Anna-Marie Starikova | TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg |
14.-15. | 144 | Alessandro Novikau / Anastasija Dittmar | TSC Aurora Dortmund |
16. | 135 | Max Chomej / Nicole Scharton | TC Rot-Weiß Leipzig |
17. | 145 | Markus Mütt / Kathrin Klass | Grün-Gold-Casino Wuppertal |
18. | 104 | Max Naumann / Kassandra Kuschk | Tanzsportclub Casino Dresden |
19. | 139 | David Jenner / Elisabeth Tuigunov | Die Residenz Münster |
20.-21. | 124 | Mikael Hagelstam / Cassandra Juul Poulsen | Denmark |
20.-21. | 153 | Joseph Hof / Anastasia Pluhm | Tanzclub Zerbst |
22. | 159 | Justas Gedgaudas / Aine Rutkauskaite | Lithuania |
23.-24. | 111 | Philipp Hofstetter / Natalie Cremar | Switzerland |
23.-24. | 120 | Maurizio Bauer / Katrin Lorber | 1. TSZ im Turn-Klubb zu Hannover |
25.-26. | 118 | Dmitry Prisiazhny / Anastasia Galkina | Czech Republic |
25.-26. | 156 | Nicolas Uciteli / Anastasia Kozlova | TC Rot-Weiß Leipzig |
27. | 109 | Mateusz Bukowiecki / Josie Greif | TTC Calypso Weißwasser |
28.-29. | 105 | Emanuel Brajinovic / Viktoria Kiselev | 1. TC Ludwigsburg |
28.-29. | 136 | Dimitri Pinekenstein / Anastasia Holwerda | btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848 |
30. | 101 | Sjoerd van Rijn / Jordan Koene | Netherlands |
31. | 138 | Thomas Leongart / Julia Matheis | ATC Blau-Gold in der TSG 1845 Heilbronn |
32.-33. | 154 | Andrej Ten / Teodora Elena Banciu | SV Saar 05 Tanzsport, Saarbrücken |
32.-33. | 158 | Vladislav Bernt / Michelle Badt | Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach |
34.-35. | 128 | Alexander Richter / Julietta Moock | Braunschweig Dance Company |
34.-35. | 134 | Moritz Büttner / Cynthia Gardellini | TSC Excelsior Dresden |
36. | 125 | William Lauth / Julia Maria Scherer | TSC Landau i.d. Pfalz |
37. | 119 | Justin Lauer / Alisia Trunov | TSC Saltatio Neustadt im TV 1860 Mußbach |
38.-39. | 106 | David Hoffmann / Daria Zamfiroiu | TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg |
38.-39. | 122 | Hannes Ehrenbrecht / Lea Eilitz | Tanzsportclub Blau-Gold Burg |
40. | 155 | Jan Georg Stelzig / Berenike Reech | TC Rot-Weiß Leipzig |
41. | 151 | Kim Joel Hermann / Vanessa Pastuszka | Schwarz-Rot-Club Wetzlar |
42.-45. | 110 | Jonas Lawitzke / Joelina Radisch | TSV 09 Greifswald |
42.-45. | 127 | Bruno Skoda / Kassandra Große | TSC Excelsior Dresden |
42.-45. | 133 | Christoph Baitis / Elina Görler | Tanzsportclub Casino Dresden |
42.-45. | 141 | Roman Handschuh / Maria Gottselig | TC Rot-Weiß Leipzig |
46.-50. | 102 | Andreas Bergen / Katharina Scharova | Grün-Gold-Club Bremen |
46.-50. | 103 | Raphael Becker / Valerie Elert | Rot-Weiss-Klub Kassel |
46.-50. | 143 | Egor Ionel / Rita Schumichin | Art of Dance, Köln |
46.-50. | 147 | Jan-Valentin Schneider / Viktoria Lippelt | btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848 |
46.-50. | 149 | Erik Dabergott / Lea Brandt | TSA d. TTC Allround Rostock |
This list was generated by TopTurnier for Windows V8.2.